Odrobaczanie zwierząt

Odrobaczanie zwierząt to ważny zabieg, który znacznie poprawi zdrowie Twojego czworonoga. Regularnie wykonywany pozwala pozbyć się pasożytów i larw bytujących w organizmie zwierzęcia. Typowymi objawami robaczycy u zwierząt są m.in.:

  • Nadpobudliwość;
  • Kaszel i wzdęcia;
  • Nadmierne ślinienie się;
  • Podrażnienia skóry;
  • Matowa sierść;
  • Spadek wagi pomimo zwiększonego apetytu.

Obecność pasożytów w organizmie zwierzęcia może okazać się niebezpieczna dla właścicieli ze względu na ryzyko zarażenia. W naszej klinice przeprowadzamy odrobaczanie sprawnie i w sposób bezbolesny dla czworonoga. Mamy doświadczenie w pracy ze zwierzętami, które sprawiają kłopoty podczas wizyty u weterynarza.

Jak często wykonywać odrobaczanie zwierząt?

Zaleca się przeprowadzanie odrobaczania zwierząt raz na 3 miesiące. Jednak częstotliwość tego zabiegu zależy od wieku zwierzęcia, stopnia, w jakim przebywa ono na zewnątrz, sposobu odżywiania oraz ilości kontaktu z innymi zwierzętami. Pierwsze odrobaczenie przychodzi w innym momencie dla psów i kotów. Szczenięta powinny zostać odrobaczone już dwa tygodnie po urodzeniu; zaleca się odrobaczać je regularnie co 3 tygodnie przez cały okres karmienia. Odrobaczenie kociąt powinno zajść w 5. tygodniu życia i być powtarzane co 5 tygodni. Bardzo ważne jest odrobaczenie karmiących suczek i kotek, ponieważ szczenięta i kocięta mogą zarazić się pasożytami za pośrednictwem mleka matki. Im więcej czasu zwierzę spędza na zewnątrz, tym większe ryzyko zapadnięcia na choroby pasożytnicze – Twój kot lub pies w większym stopniu styka się z rozmaitymi zanieczyszczeniami i innymi zwierzętami należącymi do różnych gatunków.