Opieka nad zwierzętami ciężarnymi w Chorzowie

Profesjonalne zaplecze oraz wykwalifikowany personel pozwala nam prowadzić pełną opiekę nad zwierzętami ciężarnymi wszystkich gatunków. Sprawdzamy, czy płód rozwija się prawidłowo i podpowiadamy, jak dbać o pupila w tym szczególnym momencie. Szczególnie ważne jest dobieranie leków. Jeśli Państwa pupil zachorował w okresie ciąży, staramy się wybrać najlepszą kurację, biorąc pod uwagę zarówno zdrowie matki, jak i nienarodzonego dziecka. Posiadamy wszystkie sprzęty medyczne, które umożliwiają odbieranie nawet trudnych porodów. Otaczamy opieką zwierzęta również w czasie połogu. Oferujemy między innymi wizyty domowe po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.

Jak dbać o ciężarne zwierzęta?

Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc właścicielom w codziennej opiece nad zwierzęciem w ciąży. Podpowiadamy, czy zmienić menu oraz jakie objawy powinny zaniepokoić. Pomagamy nie tylko Klientom indywidualnym, lecz także osobom, które zajmują się prowadzeniem hodowli rasowych zwierząt. Przypominamy, że regularna kontrola w klinice weterynaryjnej pozwala wykryć wszystkie nieprawidłowości już na samym początku ciąży. Poprawna diagnostyka pomaga także w postawieniu diagnozy w przypadku chorób gruczołów mlekowych. Porady w zakresie ginekologii zawierają także stosowanie antykoncepcji hormonalnej lub chirurgicznej (kastracja lub sterylizacja).

Badania obrazowe w trakcie ciąży

Prowadzenie lecznicy dla zwierząt wymaga od nas wyposażenia gabinetów w profesjonalny sprzęt. Dysponujemy urządzeniami pozwalającymi na przeprowadzenie obrazowych badań płodu. Regularnie wykonujemy USG na każdym etapie ciąży, dzięki czemu sprawdzamy, czy nienarodzone zwierzę rozwija się prawidłowo. Odpowiednie podejście do zwierząt oraz wieloletnia praktyka sprawiają, że maksymalnie ograniczamy stres, jaki pupil może odczuwać podczas analiz. Wszystkie urządzenia podlegają regularnej konserwacji, dzięki czemu USG jest dostępne w godzinach pracy kliniki.