Stomatologia zwierząt

Profesjonalna opieka weterynaryjna w naszej klinice w Chorzowie zawiera usługi z zakresu stomatologii zwierząt. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Przed podjęciem leczenia sprawdzamy, jaka terapia będzie najbardziej odpowiednia w konkretnej sytuacji. Przeprowadzamy zabiegi ekstrakcji zębów przy zastosowaniu znieczulenia oraz leczymy choroby przyzębia. Dzięki zdobytej wiedzy, regularnym szkoleniom oraz najlepszym urządzeniom medycznym świadczymy usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie nawet w bardzo trudnych przypadkach, kiedy trzeba podjąć działania z zakresu chirurgii weterynaryjnej.

Profilaktyka chorób zębów

W trakcie każdej wizyty z pupilem sprawdzamy ogólny stan uzębienia, co pozwala nam szybko zareagować przy pojawiających się ubytkach oraz próchnicy. Warto zaznaczyć, że zwierzęta mają takie same problemy z zębami jak ludzie. Dlatego podpowiadamy właścicielom, jak zadbać o higienę jamy ustnej poprzez odpowiednie zabiegi oraz specjalne smakołyki do czyszczenia zębów. Dzięki temu ograniczamy ryzyko wystąpienia poważniejszych schorzeń. Dysponujemy odpowiednim sprzętem umożliwiającym przeprowadzenie zaawansowanego leczenia czy usunięcia kamienia.

Zabiegi stomatologiczne dla zwierząt

Staramy się maksymalnie rozszerzyć zakres usług. W tym celu wyposażyliśmy centrum medyczne w nowoczesny sprzęt pozwalający na przeprowadzenie trudnych zabiegów chirurgii szczękowej. Diagnozujemy nowotwory jamy ustnej, podejmując przy tym odpowiednią terapię. Specjalizujemy się także w ortodoncji. Jesteśmy w stanie pomóc zwierzętom także w przypadku uciążliwych wad zgryzu, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Zapewniamy profesjonalną opiekę i dobre podejście do każdego Pacjenta.