Szczepienia zwierząt

Prowadzimy szczepienia zwierząt z zastosowaniem najnowocześniejszych preparatów, które przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób. W naszym centrum w Chorzowie mogą Państwo wspólnie z lekarzem zaplanować wszystkie szczepienia. Iniekcje można przeprowadzić podczas wizyt kontrolnych. Prowadzimy dokładną kartotekę wszystkich Pacjentów, dzięki czemu mają Państwo pełną informację na temat przeprowadzonych zabiegów, w tym także szczepień. Takie dane mogą się przydać między innymi w przypadku przeprowadzenia poważnych zabiegów medycznych, np. w zakresie chirurgii weterynaryjnej. Najczęściej wykonujemy szczepienia zwierząt domowych takich jak koty i psy.

Rodzaje szczepień dla psów

Do podstawowych procedur należy szczepienie przeciw wściekliźnie. Właściciele psów powinni pamiętać, że jest ono obowiązkowe, o czym świadczą obecnie obowiązujące przepisy prawne zawarte w Ustawie o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Szczepionkę należy podać w terminie 30 dni od ukończenia 3. miesiąca życia. Zabieg musi być powtarzany co roku. Kolejne szczepienia, które warto zastosować w przypadku psów, to preparaty przeciwko nosówce, parwowirozie czy chorobie Rubatha. Wszystkie szczepienia wykonujemy w kilku seriach, do około 16. tygodnia życia szczeniaka.

Rodzaje szczepień dla kotów

Obowiązkowe szczepienia dotyczą tylko psów. Nie oznacza to jednak, że koty nie muszą być poddawane żadnym procedurom profilaktycznym. Zachęcamy wszystkich właścicieli kotów do wykonywania regularnych szczepień, zwłaszcza gdy zwierzę jest wychodzące i ma kontakt z innymi okolicznymi kotami. W naszej klinice najczęściej wykonuje się szczepienia przeciw kociemu katarowi. Choroba to może stanowić poważne zagrożenia dla zdrowia i życia pupila. W trakcie pierwszej wizyty wspólnie ustalamy kalendarz szczepień. Pierwsze dawki najlepiej podawać już podczas początkowych badań, co pozwoli wykształcić pełną odporność na daną bakterię bądź wirusy.