Chirurgia weterynaryjna w Chorzowie

Specjalizujemy się w szeroko pojętej chirurgii weterynaryjnej, która polega na operacyjnym leczeniu schorzeń oraz urazów. Może stanowić część zabiegów stomatologicznych lub element leczenia zwierząt egzotycznych. W trakcie wszystkich operacji monitorujemy funkcje życiowe Pacjentów, by w razie zagrożenia życia odpowiednio zareagować. Wszystkie zabiegi wykonują wykwalifikowani chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem. Nasze centrum jest bardzo dobrze wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Podczas operacji zwracamy szczególną uwagę na zapewnienie higienicznych i sterylnych warunków.

Rodzaje zabiegów chirurgicznych

Zakres przeprowadzanych w naszej klinice zabiegów jest bardzo szeroki. Do najczęściej wykonywanych procedur należą sterylizacja oraz kastracja. Z powodzeniem szyjemy rany, usuwamy niebezpieczne znamiona nowotworowe pojawiające się na skórze oraz ciała obce. W wielu przypadkach działania chirurga wchodzą w zakres opieki nad zwierzętami ciężarnymi podczas porodów wymagających zastosowania cesarskiego cięcia. Pomagamy także przy urazach ortopedycznych, np. po wypadkach samochodowych. To właśnie w naszym centrum właściciele mogą oddać w dobre ręce ukochane zwierzęta wymagające przeprowadzenia operacji organów jamy brzusznej.

Opieka pozabiegowa

Nasze działania nie kończą się tylko na zabiegach operacyjnych. Przed zabiegiem przygotowujemy czworonożnych Pacjentów, wykonując odpowiednie analizy, np. badania krwi. W trakcie operacji używane jest znieczulenie. Uczulamy właścicieli, że przed procedurą zwierzę powinno być na czczo.

Nasze działania są istotne również po zakończeniu operacji. Otaczamy opieką pozabiegową każdego Pacjenta. Kontrola zwierząt w trakcie rekonwalescencji może przybierać formę wizyt domowych. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pupil jak najszybciej doszedł do siebie nawet po bardzo trudnych operacjach.